SKĄD TA EGZOTYCZNA NAZWA?

UNAWEZA to słowo z języka suahili.

Po angielsku znaczy YOU CAN, po polsku MOŻESZ. To słowo usłyszałam od Kabuli w 2014 roku, kiedy spotkałam Ją po raz pierwszy. Zobaczyłam to sformułowanie w Jej zeszycie do suahili, zaintrygowało mnie. Zapytałam, co znaczy, a Ona po raz pierwszy podniosła głowę i spojrzała na mnie. Bo na początku mnie ignorowała i była wręcz opryskliwa. Powiedziała: YOU CAN! Zdałam sobie sprawę, że wszystko, co robiłam, doprowadziło mnie właśnie do tego miejsca. Zawsze wiedziałam, że sensem mojego życia jest pomaganie innym. Widziałam się co prawda w szpitalu polowym gdzieś w Afryce. I nie wykluczam, że tam trafię. Ale na razie jestem w Polsce i zajmuję się realizacją projektu o światowym zasięgu, Fundacją UNAWEZA.

Fragment wywiadu ze mną dla magazynu „Viva!”. Na rynku już od 19.09.

Dołącz do newslettera

Administratorem danych osobowych jest Fundacja UNAWEZA z siedzibą w Warszawie (ul. Barszczewska 6/13; 01-654 Warszawa); e-mail: kontakt@unaweza.org (dalej „Administrator”). Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez Administratora w celu otrzymywania cyklicznego Newslettera. Mają Państwo prawo dostępu do treści swoich danych, ich modyfikacji oraz usunięcia, a także cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie danych w każdym momencie. Podanie Państwa danych jest dobrowolne, ale niezbędne do otrzymywania Newslettera. Więcej informacji znajduje się w „Polityce prywatności”.

Jeżeli chcieliby Państwo na bieżąco otrzymywać materiały marketingowe lub handlowe dotyczące działalności Fundacji UNAWEZA, prosimy o zaznaczenie niżej wymienionych, odpowiednich zgód: